Blackjack online- zasady gry

Blackjack to od lat jedna z najbardziej popularnych gier hazardowych i karcianych na świecie. Znajdziemy ją zarówno w kasynach stacjonarnych, jak i kasynach internetowych. W tych drugich spotkać ją można w wersji typowo elektronicznej oraz w grach na żywo. W naszym artykule chcielibyśmy przedstawić najważniejsze zasady, jakie obowiązują w tej grze.

Jak grać w Blackjacka?

Zasady gry w grę karcianą blackjackZ pewnością Blackjack to jedna z prostszych gier karcianych na rynku. Może się wydawać niektórym niczym czarna magia, ale zapoznanie się z zasadami to raptem kilka chwil. Przede wszystkim mamy tu klasyczny pojedynek między 2 osobami. Jedną jest gracz, czyli my, a drugą jest krupier, który gra dla kasyna. Wykorzystuje się tutaj zwykły zestaw kart, gdzie w zależności od kasyna może to być jedna lub kilka talii, bez jokerów. Naszym zadaniem jest pokonanie krupiera, uzyskując lepszy wynik od niego. Odbywa się to zwykle na dwa sposoby. Pierwszym jest po prostu uzyskanie wyniku wyższego niż krupier, który jest jak najbardziej zbliżony do liczby 21. Drugim sposobem jest od razu trafienie 21. Jest jeszcze trzeci sposób, który polega na tym, że strona, która za pośrednictwem 2 lub 3 kart przekroczy wynik 21, automatycznie przegrywa.

Podstawą gry w blackjacka jest znajomość tego, jaką wartość mają poszczególne karty. Mamy tu w zasadzie 3 najważniejsze grupy:

Pierwszą z nich stanowią karty od 2 do 9. Każda z takich kart ma identyczną liczbę punktów, jak swój numer. Tak więc 3 to 3, 6 to 6 a 9 to 9.

Drugą grupę stanowią karty 10, J, Q, K. Każda z takich kart liczona jest jako 10.

Trzecią grupę stanowi As. W jego przypadku mamy dwie możliwości. Może być liczony jako 11 lub 1, w zależności od tego, która opcja będzie bardziej odpowiadać graczowi.

Rozgrywka w Blacjacka

Sama gra składa się z kilku etapów, z których każdy łatwy jest do opanowania:

  1. Na początek obstawiamy zakład w grze.

  2. Później krupier rozdaje obu stronom po 2 karty. Obie karty gracza są odkryte, zaś jedna karta krupiera jest zakryta.

  3. Na podstawie naszych 2 kart i 1 krupiera obliczamy swoje szanse na wygraną. Możemy wtedy zdecydować się na dobranie karty, aby zbliżyć się do 21 lub też pozostać przy 2 obecnych.

  4. Można również podwoić stawkę lub rozdwoić karty. Ta druga czynność możliwa jest jedynie przy 2 takich samych kartach. Potem można dobierać karty po rozdwojeniu po uprzednim dołożeniu drugiej stawki.

  5. Ubezpieczenie - możliwe jest również wykupienie tak zwanego ubezpieczenia. Dostępne jest tylko wtedy, gdy pierwsza kartą krupiera jest As. Obstawiamy, że druga karta będzie mieć wartość 10. Stawia się wtedy połowę stawki początkowej. Jeśli wygramy, wyrównamy straty i wychodzimy na zero.

  6. Po odsłonięciu przez krupiera drugiej karty, następuje rozliczenie zakładów.

Jakie działania?

Wiele się mówi o tak zwanym liczeniu kart, jednak jest to temat na osobny artykuł. Co jednak warto wiedzieć w przypadku gry w blackjacka? Otóż zawsze kasyno ma nawet małą przewagę nad graczem. Ludzie starają się stosować różne strategie, taktyki do gry. Bardzo często można usłyszeć o tym, że w przypadku wyniku do 17 warto ryzykować i dobierać trzecią kartę, a od 17 lepiej nie ryzykować, gdyż z łatwością można przekroczyć 21. Naszym zdaniem dobrze jest trenować za pośrednictwem darmowych gier, co pokaże nam ryzyko, sposoby rozgrywki.