Kasyna wirtualne, a kasyna naziemne

Kasyna naziemne a kasyna online najważniejsze różniceDla wielu osób kasyna to przede wszystkim klasyczne miejsca, które znajdują się w Las Vegas, Monaco. Tymczasem od ponad 20 lat coraz więcej osób, zwłaszcza w ostatnim czasie wybiera kasyna wirtualne. To sprawiło, że te drugie dziś generują ogromne dochody. Postanowiliśmy sprawdzić, czym się różnią, a co mają podobnego ze sobą kasyna naziemne i wirtualne.

Dostępność

Pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest dostępność kasyn. Nie da się ukryć, że w tym zakresie kasyna wirtualne mają ogromną przewagę nad tymi naziemnymi. Kasyna online dostępne są bowiem w sieci, więc możemy w nich zagrać bez wychodzenia z domu, gdzie potrzebny jest nam telefon lub komputer. Do tego możemy wybierać nawet spośród setek stron hazardowych, więc finalnie możemy zdecydować się na kilka miejsc do gry, między którymi da się swobodnie przełączać.

Zupełnie inaczej wygląda sprawa z kasynami naziemnymi. Jeśli weźmiemy pod uwagę Polskę, to w całym kraju mamy ich kilkadziesiąt. Jeżeli ktoś mieszka w dużym mieście pokroju Warszawy, Krakowa, Wrocławia czy Katowic, to nie ma problemów z wybraniem się do kasyna. Jeżeli jednak ktoś mieszka w małym mieście, na wsi, to czasem ma nawet dziesiątki kilometrów do najbliższego kasyna. Pod tym względem zatem kasyna wirtualne mają ogromną przewagę nad stacjonarnymi.

Gry

W kasynach naziemnych elementem, który ogranicza ilość gier, jest po prostu przestrzeń w budynku. Wiele takich miejsc znajduje się w hotelach, więc nie mają aż tak wielkiej powierzchni. Często w całym kasynie stacjonarnym spotkamy kilka stołów do ruletki, gier karcianych i kilkanaście, kilkadziesiąt maszyn wrzutowych.

W kasynach online tymczasem nie mamy na ogół takich problemów. Możemy bowiem korzystać z tysięcy gier, gdzie znajdziemy automaty online, gry na żywo, gry karciane, stołowe, e-zdrapki, gry arkadowe, insta, liczbowe, sporty wirtualne, koła fortuny. Z łatwością zatem można znaleźć ulubione, ciągle sprawdzać nowości. Do tego w wielu kasynach można grać w wersje demo, które pozwalają na grę za darmo, symulację, której w kasynach naziemnych nie uświadczymy.

Bonusy

Jeżeli spojrzymy na kasyna online, te wręcz pełne są bonusów dla graczy. Już na start można zdobyć ciekawe prezenty. Mamy bowiem darmowe spiny lub małą gotówkę bez depozytu, gdzie nie trzeba nawet nic wpłacać, aby dostać prezent. Najczęściej spotkać można jednak bonusy powitalne, które zdobywa się za wpłaty. Kasyna w ten sposób oferują +100, 200, a nawet więcej od wpłaty. Jeżeli zatem wpłacimy 2000 złotych do kasyna, to możemy dostać 2000, 4000 czy więcej dodatkowych środków na gry, a często także sporo darmowych spinów. Później zaś w kasynach można korzystać z innych promocji, jak dodatkowych bonusów od depozytu, loterii, turniejów, zwrotu z przegranych, programów lojalnościowych, jak i również bonusów za postawione zakłady.

Przewaga kasyn online nad naziemnymiW kasynach naziemnych czegoś takiego raczej nie uświadczymy. Można w wielu miejscach dostać kartę członkowską, darmowy drink, a nawet pokój hotelowy. Jednak kasyna naziemne raczej nie stosują promocji, że dodają nam prezenty za wydawane środki w kasynie.

Płatności

I tutaj wyraźny plus można zauważyć po stronie kasyn online. Możemy bowiem korzystać z kart płatniczych i kredytowych, cyfrowych portfeli, przelewów bankowych, voucherów online i kart przedpłaconych, systemów przelewów online.

Tymczasem kasyna naziemne nie wyglądają już pod tym względem atrakcyjnie. Zazwyczaj obowiązuje w nich tylko jedna waluta, więc zakłady przyjmowane są tylko w PLN czy EUR. W kasynie korzystać na ogół można wyłącznie z kart i gotówki, więc nie możemy liczyć na inne metody płatności.

Klimat

Tutaj po raz pierwszy musimy uznać wyższość kasyn naziemnych. Nie da się ukryć, że jednak takie kasyna mają swój klimat. Można przecież grać w wielu ładnych hotelach w Polsce, a samo Las Vegas to przecież klasyka. Do tego w kasynie mamy kontakt z innymi ludźmi, możemy wchodzić w interakcję z krupierami, pracownikami kasyna. Czuć tę wyjątkową atmosferę.

W kasynach online jesteśmy w zasadzie sami przed komputerem czy telefonem, gdzie mamy do czynienia z systemem online. Co prawda wprowadzane są gry na żywo prowadzone przez prawdziwe krupierki i krupierów, ale nie są w stanie zapewnić tego samego, co w naziemnym kasynie.

Warto na koniec także wspomnieć o kwestii legalności, gdzie każde naziemne kasyno w Polsce ma licencję, zaś praktycznie wszystkie (z jednym wyjątkiem) kasyna online są nielegalne