Poker online- zasady gry

Z pewnością poker to jedna z najbardziej znanych gier hazardowych i karcianych na świecie. Kojarzyć się nam może z grą na imprezach, z kasynami, filmami. Zasady podstawowej wersji pokera są niezwykle proste i wykorzystywane także w innych wersjach tej gry. Poker oczywiście dostępny jest w kasynach online w różnych wersjach. Znajdziemy go zarówno w wersji typowo elektronicznej, na żywo, jak i nawet jako wideo poker. Przyjrzymy się zatem temu, jakie są zasady gry w pokera.

Poker online - co warto wiedzieć?

Jak już wspomnieliśmy, poker to gra, która na przestrzeni lat doczekała się wielu odmiennych wersji. Sporo osób najbardziej kojarzy poker 5-kartowy dobierany, który jest absolutną klasyką. To tu gramy w ten sposób, że od razu dostajemy 5 kart, a potem możemy je wymieniać. Wśród popularnych wersji pokera znajdziemy przede wszystkim Texas Hold'em, Omaha, Omaha High-Low, 7 Card Stud, Badugi, wspomniany poker pięciokartowy dobierany, 2-7 Draw czy też 6+ Shortdeck. Podstawowe zasady są w tych grach podobne, gdzie naszym zadaniem jest skompletowanie jak najlepszego układu kart.

Jak grać w pokera?

Jak grać w pokera onlineW przeciwieństwie do blackjacka czy bakarata poker to gra, która została stworzona do pojedynku między graczami. Z oczywistych względów w kasynach wygląda to nieco inaczej, gdzie często jest to pojedynek między graczem a krupierem. Warto jednak pamiętać o tym, że dostępne są specjalne kasyna, w których to organizowane są mecze i turnieje online między graczami. Wspomnieliśmy o tym, że w pokerze najważniejsze jest zdobycie jak najlepszego układu kart. Prezentuje się to następująco:

  • Poker królewski - karty od Asa do 10 w tym samym kolorze

  • Poker - 5 kart po kolei w tym samym kolorze

  • Kareta - 4 karty o tej samej wartości jak A A A A

  • Full - trójka i para jak A A A K K

  • Kolor - 5 kart w tym samym kolorze

  • Strit - 5 kart po kolei w dowolnych kolorach

  • Trójka - 3 karty o tej samej wartości jak A A A

  • Dwie pary - dwie różne pary kart jak A A + K K

  • Para - jedna para kart jak A A

  • Wysoka karta - gdy nikt nie ma żadnego z powyższych układów, liczy się najwyższa karta gracza

Rozgrywka w pokera jest zależna od tego, z jakim rodzajem gry mamy do czynienia. Przyjęło się, że po każdym rozdaniu gracze mogą wykonać jedną z dostępnych czynności. Możemy bowiem spasować, kiedy mamy słabe karty; czekać na ruch innych graczy; podbić stawkę; sprawdzić poprzez wyrównanie kwoty postawionej przez innego gracza, postawić zakład w następnej rundzie; zagrać va banque.

W pokerze pięciokartowym dobieranym od razu otrzymujemy wszystkie 5 kart. Później zaś możemy zdecydować się na wymianę do 4 swoich kart, aby stworzyć jak najlepszy układ. W przypadku Texas Hold'em każdy z graczy dostaje po 2 karty, a na stole wykładane są karty wspólne (krupier dokłada po 1 w każdej rundzie). Gracz może wtedy stworzyć układ ze swoich 2 kart oraz kart wspólnych. Do tego w każdej rundzie gracz musi zdecydować się na jedną ze wspomnianych wyżej czynności. Wygrać może tylko jedna osoba.